Stworzyłeś sklep w Prestashop? Jak zainteresować potencjalnych klientów?

Nawet najlepiej, z punktu widzenia technicznego i informatycznego, wykonany sklep nie przyniesie zysków, jeśli nikt o nim nie usłyszy. Obecnie prowadzi się kampanie promocyjne w mediach społecznościowych, a także linków sponsorowanych w Google. Tylko skorelowane działanie może przynieść oczekiwane rezultaty. Nie inaczej jest w przypadku sklepów internetowych działających na Prestashop.

Adwords pomoże wypromować sklep internetowy w wyszukiwarce

Specjalista Prestashop

Jeśli zainwestowało się w sklep internetowy swój czas i pieniądze, koniecznie trzeba zrobić wszystko by został odpowiednio zareklamowany potencjalnym klientom, został zauważony i zyskał stałych klientów. Jak to osiągnąć? Najprostszą metodą są reklamy Google. Kampania linków sponsorowanych musi być oczywiście prowadzona we właściwy sposób. Bardzo istotny jest wybór słów kluczowych, gdyż po wpisaniu danej frazy ma się pojawiać link do strony sklepu. Nie można jednak zapomnieć o zoptymalizowaniu jej pod względem wyglądu i treści pod SEO, aby kampania mogła być skuteczna. Dobrym pomysłem jest np. prowadzenie firmowego bloga, który poprzez wplecione linki będzie przekierowywał do sklepu internetowego. Najmniej skuteczne wydaje się być wyświetlanie banerów reklamowych na innych stronach, gdyż nie trafiają najczęściej do klienta docelowego.

Moduły wpływające na większe zainteresowanie potencjalnych klientów

sklepy presta shop

Promowanie sklepu internetowego można podzielić na pozyskiwanie nowych klientów i zatrzymanie przy ofercie tych, którzy skorzystali już z usług sklepu działającego na Presta shop. Moduły, które oferuje sklep Prestashop są istotną pomocą zarówno w jednym, jak i drugim przypadku. Moduły Prestashop z kartami lojalnościowymi i rabatami pozwolą zatrzymać klienta na dłużej, można również zaproponować rabaty za zakupy w określonej kategorii produktów. Wszystko to sprzyja większemu zainteresowaniu produktami oferowanymi przez sklep na PrestaShop. Wdrożenie modułów można powierzyć programistom Prestashop. W sytuacji chęci pozyskania nowych klientów, warto zainteresować się modułami skorelowanymi z portalami społecznościowymi, na których można prowadzić naprawdę skuteczną kampanię marketingową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *