Co zrobić, gdy spada ruch na stronie?

Może się zdarzyć, że problemem nawet najlepiej prosperującego sklepu będzie brak klientów. Dlaczego nagle spadła liczba odwiedzeń sklepu, a tym samym sprzedaż?

Google Analytics

PrestaShop Analytics

Jeśli nie korzystałeś z tego narzędzia, popełniłeś ogromny błąd. Założenie tam konta dostarcza mnóstwa informacji, zaczynając od procentu osób, które dokonały zakupów na ogół liczby odwiedzających, współczynnika odrzuceń oraz źródeł, dzięki którym użytkownicy dowiedzieli się o istnieniu sklepu Prestashop. Pozwala to na podjęcie skutecznych działań, które pomogą odzyskać klientów oraz dotrzeć do nowych osób.

Pozycja w wyszukiwarkach

Jeśli większość ruchu w sklepie presta shop wynika z wyszukiwań google, trzeba zainteresować się tematem pozycjonowania. Być może nasz sklep znajduje się dopiero na drugiej bądź trzeciej stronie, przez co jest rzadziej odwiedzany. Jak to się mówi – przejście na drugą stronę wyników wyszukiwania pokazuje wysoki akt desperacji osoby, która szuka czegoś konkretnego.

Aktywność w mediach społecznościowych oraz na forach

sklepy prestashop

Po zorientowaniu się o miejscach, gdzie jest duży ruch sieciowy warto założyć profil firmowy. Pomoże to w dotarciu do większej grupy docelowej. Wypowiadanie się na forach także może odnieść skutek, jeśli zrobimy to umiejętnie, na przykład polecenie swojego sklepu pod postem o poszukiwaniu prezentu dla swojej dziewczyny.

Marketing

Jeśli pozwala nam na to dotychczasowy budżet, warto nawiązać współpracę z freelancerami, na przykład z blogerami. Przedtem ważny jest dokładny research, aby dopasować produkty do treści, o których pisze dana osoba na swojej stronie.

Ulepsz komunikację z klientami

O odpowiadaniu na emaile i wiadomości nie trzeba już wspominać, ponieważ jest to podstawa podczas prowadzenia własnej działalność e-commerce. Warto natomiast przesyłać klientom ankiety, prosząc o ich uzupełnienie. Możemy w ten sposób dowiedzieć się, czy są zadowoleni z usług, co można zmienić w sklepie oraz jaką ocenę w skali od 1 do 10 przyznali by nam za całokształt. Z pewnością nie każdy będzie miał ochotę na podzielenie się swoją opinią, ale chociaż część otrzymanych zwrotnych informacji sprawi, że sklepy Prestashop będą mogły być cały czas ulepszane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *