Najlepsze darmowe narzędzia dla właścicieli sklepów PrestaShop

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni e-sprzedawcy powinni korzystać z nowoczesnych narzędzi usprawniających obsługę, projektowanie, testowanie, optymalizację oraz przeprowadzanie wielu innych procesów w sklepie internetowym. Rozwiązania te są w stanie przynieść wiele korzyści, które skutecznie wzmacniają e-biznes. Dotyczy to także wszystkich sklepów internetowych działających na platformie Presta Shop.

Testowanie strony i zarządzanie hasłami

Presta Wdrożenia

Aby uzyskać obiektywny wgląd prawdziwych użytkowników w użyteczność sklepu, warto skorzystać z darmowego narzędzia PEEK. Na podstawie zapisu kilkuminutowej aktywności, sprzedawca zdecydować się na poprawę nawigacji strony czy optymalizację doświadczeń potencjalnych klientów. Interesującym narzędziem jest także KeePass, dzięki któremu zarządzać można hasłami, przechowywanymi w bezpiecznej bazie danych korzystającej ze złożonych algorytmów.

Skrócone linki śledzące i testowanie urządzeń mobilnych

Sposobem na błyskawiczne utworzenie skróconych linków śledzących zaangażowanie w czasie rzeczywistym jest narzędzie o nazwie Bitly, Pozwala ono również na ich zapisywanie notatek, dodawanie pakietów czy przeglądanie statystyk. Skorzystać mogą na tym m.in. sklepy PrestaShop, których właściciele aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych. Warto skorzystać także z Responsinatora, który umożliwia testowanie stron na różnych urządzeniach, włącznie z mobilnymi. W ten sposób można sprawdzić funkcjonalności sklepu w pionowym oraz poziomym układzie ekranu.

Presta

Zarządzanie social media i planowanie treści

Kolejnym interesującym narzędziem dedykowanym sklepom internetowym PrestaShop jest Hootsuite. Pozwala ono na zarządzanie wieloma kontami social media z poziomu jednego panelu administracyjnego. Użytkownik może śledzić zaangażowanie oraz planować zamieszczanie postów, zwiększając w ten sposób ruch na swojej stronie. Warto skorzystać także z narzędzia Portent do planowania treści, czyli specjalnego generatora postów psujących na sklepowego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *