Jaki SSL dla sklepu internetowego Prestashop?

Sklepy prestashop do prawidłowej konfiguracji wymagają zainstalowanego certyfikatu SSL, który wpływa na bezpieczeństwo witryny pod kątem danych osobowych. Jest to narzędzie, które wykorzystuje metodę szyfrowania informacji, jakie wymieniane są między komputerami. Dzięki temu, poufne dane osobowe wprowadzane przy zakładaniu sklepu presta shop są chronione. Jakie są rodzaje SSL? Który wybrać?

Domain Validation

prestashop

Najtańszą opcją wyboru jest SSL Domain Validation, określany również skrótem DV. W wielu przypadkach istnieje nawet możliwość bezpłatnego skorzystania z tego certyfikatu. Niestety, ta cecha pociąga za sobą również i jakość, a także zastosowanie certyfikatu DV. Poziom ochrony jest tu bowiem stosunkowo niski. Domain Validation weryfikuje tylko domenę. To decyduje o tym, że nie sprawdzi się najlepiej w przypadku stron, które zawierają dużą ilość danych osobowych, w tym tak ważnych jak dostęp do numeru rachunku bankowego. Przeznaczone są one raczej do stron prostych, o charakterze wizytówko-wym, na których nie dochodzi do poważnych transakcji. Zdecydowanie nie jest to certyfikat, który polecany jest do zabezpieczania sklepów prestashop.

Full Organization Validation

Full Organization Validation, w skrócie OV, stanowi o wiele lepszą, bardziej rozbudowaną, a tym samym i bezpieczniejszą wersję certyfikatu chroniącego dane osobowe. W tym przypadku weryfikacja jest rozszerzona także o dane firmy oraz możliwość sprawdzenia czy wskazany podmiot jest właścicielem strony.

Extended Validation

Prestashop

Jest to najbardziej zaawansowana i bezpieczna forma certyfikatu SSL. Zgodnie z jego normami weryfikacja jest tutaj pełna i zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Sprawdzane są takie dane, jak umowy spółki, dane rejestracyjne firmy, prawo do domeny. SSL EV jest na tyle bezpieczny, że stosowany bywa przez podmioty wymagające szczególnego bezpieczeństwa, jak np. banki.

Który SSL do presta shop?

Sklepy prestashop cieszą się opinią bezpiecznych. SSL to tylko jeden z wiele elementów chroniących dane klienta i użytkownika. Jest to powodem, który pozwala twierdzić, że nie ma konieczności inwestowania w najbardziej zaawansowany certyfikat. W powszechnym obiegu krążą twierdzenia, że stawiając sklep na prestashop wystarczy nawet najtańsza forma SSL. Zdecydowanie jednak bardziej pewną jest opcja wyboru średnio zaawansowanego OV, który zapewnia bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa, a jego cena jest znacznie korzystniejsza od EV. Szukając zatem oszczędności na początkach działalności, nie warto inwestować w EV. Certyfikat zawsze można wymienić, kiedy sytuacja finansowa sklepu stanie się bardziej korzystna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *