Newsletter PrestShop jako skuteczne źródło sprzedaży

Skuteczną metodą na utrzymanie ruchu w swoim sklepie jest podtrzymywanie stałego kontaktu z klientem. Jednym z narzędzi, które do tego służą jest newsletter. Sklepy prestashop oferują rozbudowany moduł, który pozwala tworzyć profesjonalne newslettery. Żeby jednak mogły one być skuteczne, należy pamiętać o kilku rzeczach przy ich tworzeniu.

Moduł prestashop

prestashop sklep

Moduł newsletterowy, jaki posiadają sklepy prestashop stanowi bardzo skuteczne narzędzie marketingowe, które pomoże utrzymać stały kontakt z klientem, przypomnieć mu o istnieniu sklepu czy zachęcić atrakcyjną promocją lub premierą nowego produktu. Wszystkie dostępne moduły dotyczące kreowania i rozsyłania newsletterów, oferują możliwość korzystania z wiadomości e-mail lub sms. Ich obsługa jest intuicyjna i w większości przypadków wystarczy zaledwie kilka kliknięć na wygenerowanie profesjonalnego newslettera. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę przy ich tworzeniu.

Cel

prestashop

Newsletter jest narzędziem reklamowym i jako taki, powinien spełniać główną zasadę wszelkich kampanii marketingowych. Jest nim celowość. Warto już na początku określić charakter, jaki newsletter ma spełniać i go przestrzegać. Unikniemy dzięki temu chaosu reklamowego i zwiększymy zaufanie klienta. Wśród celu, jakim można się kierować tworząc newsletter można wymienić np. przypominanie o istnieniu sklepu, czyli po prostu podtrzymywanie z klientem kontaktu budując długoterminową relację. Innym celem może być główne zachęcenie do skorzystania z zakupów poprzez informowanie o promocjach. Celowość newslettera zwiększy jego skuteczność.

Target

Każdy newsletter musi być sformatowany pod konkretną docelową grupę odbiorców, co stanowi kolejną zasadę każdego działania marketingowego. Warto zatem ujednolicać newsletter do zainteresowania pewnej grupy odbiorcy i nie mieszać produktów z zupełnie innych dziedzin.

Tajemniczość

Newsletter powinien jedynie zasygnalizować jakieś zjawisko i zaintrygować klienta, tak, żeby ten wszedł na stronę sklepu. Wywołanie ciekawości jest podstawowym założeniem tego narzędzia reklamowego. Nie zawieraj zatem w nim zbyt dużo informacji, pozostaw dozę tajemniczości i ciekawości. Zainteresowanie czytelnika najlepiej wywołać chwytliwym tytułem, który może przyciągać atrakcyjną promocją lub zgrabnie dobraną grą słów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *